ניהול מוניטין של מרפאת שיניים

ניהול מוניטין של מרפאת שיניים

ניהול מוניטין הוא אחד הדברים החשובים לכל בית עסק. רשת אינטרנט מאפשרת היום לכל גולש לכתוב משוב על בעל העסק, לתאר את רמת האיכות, לצ'פר את העסק במוצרים איכותיים, לשבח את נציג השירות, אך גם מהווה במה לפרוק את הזעם עבור גולשים ש"נכוו" משירותיה או מוצריה של חברה מסוימת. כמובן אינטרנט הוא מקום חשוב לשיקוף התנהלות של החברה וזה עוזר לשפר את איכות השירות של נותן השירות. יחד עם זאת, אינטרנט יכול להוות דלת פרוצה למתחרים ולנקמנים, ולא תמיד הפידבק או הכתבה שהתפרסמה על בעל עסק מוצדקת ויש לה רגליים.

מה זה פרסום שלישי?

פרסום שלישי כשמו הוא, פרסום על בעל עסק אשר עלול לפגוע במוניטין של החברה וברווחיות של החברה. הוצאת כתבה על רופא שיניים באור שלישי יכולה לפגוע קשות בהכנסותיו של רופא השיניים. הפגיעה יכולה להיות חמורהמאוד, תלוי ברמת הפרסום השלילי. אך רופא שיניים בעל מיעוט נכסים אינטרטניים עלול להפסיק לקבל מטופלים חדשים למרפאתו ועלול לפשוט רגל ממש. ניתן להתמודד עם פרסום שלישי באמצעות ניהול מוניטין נכון באינטרנט. איך לשקם את המצב? פונים לאיש מקצוע מקצועי אשר יודע כיצד לנהל מוניטין נכון ברשת.

להקדים תרופה למכה

מומלץ לטפל בפרסום שלישי עוד לפני שהוא נגלה להמונים. כיצד עושים זאת? יש כל מני מערכות ותוכנות בשוק המאפשרות לעקוב אחר פרסומים באינטרנט. איך זה עובד? מכניסים את שם הרופא למשל בתוך התוכנה, וכל פעם ששמו של רופא השיניים או מרפאת השיניים מוזכרים באנטרנט, ניתן לקבל על כך התראה. את ההתראה מקבלים גם במקרים של פרסום חיובי ולא רק שלישי. קבלת התראה מאפשרת לנו מבעוד מאוד לראות באיזה סוג אתרים מזכירים את שמו של בעל העסק, האם מציגים אותו באור חיובי או שלישי, האם מדובר באתרים גדולים והחשיפה לפרסום גבוהה או נמוכה ועוד.

איך מונעים נזק?

במידה ופורסמו דברים שליליים על הרוpt או המרפאה שלו, ניתן לנסות לטפל בפרסום מסוג זה בהקדם האפשרי, לפני שהנזק התדמיתי נגרם. נסו לפנות לבעל האתר ולבקש ממנו להסיר את שמכם או  להוריד את העמוד מתוך הסריקה בגוגל. קיימות דרכים נוספות ל"הסתרת" העמוד מתוצאות החיפוש של גוגל. הבעלים של האתר יכולים להסכים או לא להסכים לבקשה שלכם, אך בכל אופן כדאי לנסות לפתור את זה קודם ישירות מולם. במידה ומישהו "דרך" על שמכם הטוב באחד הפורומים, ניתן לפנות לבעלי הפורום ולבקש ממנו למחוק את התגובה עם שמכם, טרם הדף נסרק בגוגל ומופיע בתוצאות בגוגל.

Google Alerts – כלי שיעזור לכם לנהל מוניטין באינטרנט

גם אם כל הלקוחות שלכם מרוצים מהשירות שאתם מעניקים ואין אחד שלא משבח אתכם כרופא שיניים מקצועי, מעולה ובמחירים הוגנים, עדיין מומלץ להיות עם יד על הדופק במקרה ומישהו מנסה לפגוע בשמכם הטוב. ומישהו זה יכול להיות המתחרים שלכם. אנו יודעים כי תחום של רפואת שיניים הוא תחום תחרותי מאוד ורבים נאבקים כדי לנגוס את החלק הגדול מהעוגה של המטופלים. תוכנה פשוטה וידידותית מאוד לשימוש שתוציא התראה כל פעם ששמכם או שם המרפאה שלכם מוזכרים ברשת היא Google Alerts. כלי חינמי מבית גוגל שיכולה לחסוך לכם אלפי ועשרות אלפי שקלים ביום.

יצירת נכסים נוספים לניהול מוניטין

כאשר המרפאה שלכם או שמו של רופא השיניים מופיע באחת הכתבות של אתר או בלוג או פורום, נדרשת עבודה מקצועית של ניהול מוניטין באינטרנט. יצירת נכסים נוספים כמו אתר אינטרנט, בלוג חדש למרפאה, אתר תדמית לרופא שיניים יכולים לעזור לדחות את התוצאה עם פרסום שלישי לתחתית תוצאות החיפוש בגוגל או לדחות את זה לעמוד השני, לשם מגיע אחוז קטן מאוד של גולשים. אך זה לא תמיד מספיק. לעיתים נדרשת השקעה גדולה יותר ויש צורך בלפתוח חשבונות ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, גוגל פלוס, לינקדאין ועוד. ליצור שיתופי פעולה עם אתרים גדולים וסמכותיים נוספים בעלי כוח לדחות את הוצאה השלישית כלפי מעטה. כאשר התוצאה השלישית מתפרסמת באתר גדול וסמכותי כמו ווינט, עבודת ניהול מוניטין יכולה להימשך זמן רב, לעיתים מעל שנה. עד שמגיעים לתוצאה הרצויה בעיני הלקוח. מספיק שהתוצאות נדחות לתחתית הרשימה או עמוד אחר, מרפאת השיניים יכולה לחזור כמעט לאותו מחזור מכירות כפי שהייתה קודם, גם אם הכתם השחור נשאר על בגדיה הלבנים של המרפאה. אך אם הכתמים במקומות מוסתרים ואף אחד לא רואה אותם, האין זה משנה?

צריכים עזרה בניהול מוניטין? פנו אלי ונתחיל לשקם את שמכם בהקדם 0548117134

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

CALL